top of page

V top five na Moraviaman triatlon 2022

Updated: Jun 27, 2022

Otrokovice, 25.06.2022


Po vážnom páde a pomerne dlhej rekonvalescencii som sa postavil prvý krát na štart plnotučného triatlonu na svojej obľúbenej Morave. Minuloročné pripináčiky, ani teploty šplhajúce sa k 40-tke sa tentokrát nekonali (aj keď zima nám rozhodne tiež nebola) a tak nič nebránilo dobrému preteku.


🏊‍♂️ Plávanie v neopréne na hranici regulérnosti teploty vody nie je práve moja šálka kávy, takže povinnú porciu plaveckých kilometrov bolo potrebné len nejako prežiť. To sa podarilo celkom nad očakávanie. Naskočil som do pre mňa veľmi výhodného vlaku, ktorého členom bol okrem iných aj Petr Vabroušek, s ktorým, ako sa neskôr ukázalo, som strávil celý zvyšok preteku bok po boku. Škoda, že na poslednej bóji som stratil kontakt a pár sekúnd, o ktoré mi skupina ušla som musel na bicykli sťahovať takmer 20 minút.


🚴 Počas cyklistiky sa teplota zvyšovala priamo úmerne sile vetra až tak, že na konci už nik nehovoril o veľmi príjemnom počasí. Cyklistika prebehla bez najmenšieho zaváhania a spoločne s Petrom a Janom Oppolzerom sme prišli do druhého depa na 4. mieste.


🏃Karty boli rozdané jasne. Honza Oppolzer ako suverénne najrýchlejší bežec jasne potvrdil papierové predpoklady a famóznym maratónom sa prepracoval až na 2. miesto a získal titul národného šampióna. Tretie miesto bral Petr Cívela a my sme Petrom Vabrouškom doplnili malé pódium na 4. resp. 5.mieste.


Potreboval som dobrý výsledok ako soľ po ťažkom období. Teraz ma čaká po pár štafetových závodoch Ironman Tallin ako náhrada za zrušeného Slovakmana, čo bude pre mňa jeden z vrcholov sezóny.


Ďakujem mojej crew z Triatlon teamu Dolný Kubín, ako aj všetkým sponzorom a podporovateľom.


BEZ VÁS BY TO NEŠLO:pred štartom


výbeh z vody, prvé depo a cyklistická časť


počas behu stále chladiť, doplniť energiu, bok po boku s Petrom Vabrouškom až do cieľa5 najlepších: Poliak Maciej Chmura, Jan Oppolzer, Petr Cívela, Petr Vabroušek, Michal HolubMH

20 views0 comments

Comments


bottom of page