top of page

Moraviaman 2021 (4. miesto absolut)

Updated: Feb 6, 2022

Sága na pokračovanie na ktorú je jeden status málo.


Tropické počasie, povolené neoprény, oddelený štart ELITE kategórie…. Indície, ktoré mi pred závodom optimizmus naviac do žíl nevlievali…Štart, všetko zabudnuté, výhovorky neobstoja, podmienky sú pre všetkých rovnaké…


Plávanie: Strašiak, ktorý ma sprevádza celou triatlonovou “kariérou” bol tentokrát najjednoduchšou časťou dňa. Oddelenie ELITE kategórie spôsobilo, že k žiadnej tlačenici a pozičnej bitke nedošlo a tak prekvapivo najväčším nepriateľom bol neoprén a teplota vody. Fakt som sa v tej gume dosť varil a to pravé “sluníčko” malo ešte len prísť. Celu plaveckú časť som absolvoval v malej skupinke s Markétou Cibulkovou a neskorším strieborným mužom a veľkému spestreniu pretekov, poliakom Danielom Jakimiukom, ktorý sa ukázal ako skvelá spojka k čelu pretekov. Strata na čelo pretekov tentokrát nebola vôbec veľká.

Cyklistika: Po úvodnom zapracovaní sa na bicykli a vyhodnotení straty sme sa s Danielom do toho celkom opreli a čoskoro sme spolu s výborne jazdiacim Petrom Vabrouškom a Danielom Jakimiukom tvorili osamotenú stíhaciu skupinu suveréna Tomáša Řenča. V 4/5 kole cyklistiky som sa žiaľ musel zo stíhacej skupiny porúčať. Dobrákovi, ktorý na cestu vysypal pripináčiky a pokazil závod nielen mne, ale aj ďalším pretekárom nebudem želať nič zlé, napokon karma je zdarma a všetko, čo spravíme nás raz v živote dobehne. Najväčšie ďakujem musí patriť Marekovi Nemčíkovi, ktorý mi pomohol a udržal ma v závode… Oprava defektu a niekoľko následných ďalších zastavení spôsobilo pár rošád na čelných pozíciách, ale napokon som cyklistiku dokončil na sfúknutej galuske na štvrtom mieste. S asi 5 min. stratou na Petra Vabrouška a v pätách som mal rýchlika Jána Opollzera.

Beh: Pri výbehu z depa aj mne bolo jasné, že do ružovej záhrady práve nebežím a tak najlepšie to asi vystihli borci z ACDC pesničkou Highway to Hell. Plán bol jasný, chladiť a prežiť. Prvé dve kolá vyšli nad očakávanie a držal som tempo 4:15/km, darí sa mi predbehnúť Petra Vabrouška, naopak podľa predpokladov sa predo mňa posúva skvelý bežec Jan Oppolzer. V treťom kole spomaľujem na stále obstojných 4:18/km, ale vôbec mi to už nechutí. Našťastie mojim súperom to chutilo ešte menej a zozadu sa nikto neblíži, naopak môj náskok sa zvyšuje a tak si v 4. kole môžem dovoliť aj chôdzu a dlhšie zastávky na občerstvovačkách s vedomím, že nepopulárny čierny Peter v podobe 4. miesta ostane tentokrát mne.


Poďakovanie: Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým mojim sponzorom a podporovateľom. Nie je ich veľa, ale o to viac si ich vážim a cením.

Môjmu podpornému tímu. Nie je to fráza - Bez nich by to nešlo! Som za nich vďačný a som na nich hrdý, že popri mne zvládli pomôcť aj celej kope mojich kamarátov a súperov. Triatlon team Dolný Kubín, bez debaty najlepší support na každých pretekoch.

Organizátorom - kritizovať dokáže každý, niečo vytvoriť málokto. Skvelý pretek v neľahkej dobe. Jirka Daněk ďakujeme.


3 views0 comments

Comments


bottom of page