top of page

Zaskočila favoritky a stala sa majsterkou SR

Majstrovstvá Slovenskej republiky starších žiačok. Dolný Kubín, december 2019

Vrcholom plávania v žiackych kategóriách boli zimné majstrovstvá starších žiakov a žiačok. Naše plavkyne tentoraz nemuseli cestovať vôbec ďaleko, pretože sa konali v domácom bazéne v Dolnom Kubíne. Stretla sa tu naozaj silná konkurencia. Nič lepšie momentálne v tejto vekovej kategórii v slovenských bazénoch nepláva a tak sme sa tešili na nastavenie zrkadla našej celoročnej práci.

Náš klub a mesto Dolný Kubín reprezentovali plavkyne Sophie Konštiaková a Eva Mikulášová. Hovorí sa, že majstrovstvá nie sú o časoch, ale o medailách. Napriek tomu výrazné zlepšenia našich pretekárok stoja za pozornosť.


Najväčšie zlepšenie zaznamenala Eva Mikulášová v disciplíne 100 m motýlik, keď časom 1:08.77 vylepšila svoje osobné maximum o 4 sekundy, za čo si vyslúžila 500 bodov do plaveckého rankingu, zaskočila všetky favoritky a nečakane sa stala majsterkou Slovenska v tejto disciplíne. To však nebolo všetko. V disciplíne 100 m polohový pretek Eva tak isto nenašla premožiteľku a stala sa dvojnásobnou majsterkou Slovenska. Ale ani to nebolo zo strany našej momentálne najlepšej plavkyne všetko. Len tesne jej unikol titul na znakovej stovke, kde skončila na 2. mieste. Bronzová medaila zdobila jej krk v disciplínach 50 m voľný spôsob a 100 m prsia.

Sophie Konštiaková si síce na medailu nesiahla, ale napriek tomu plávala výborne. Zaujala najmä v disciplínach 100 a 200 m motýlik, kde zaznamenala obrovský výkonnostný skok. Za to si zaslúžila 8. a 9. miesto, čo spomedzi všetkých slovenských žiačok vôbec nie je na zahodenie. Obe naše plavkyne preukázali nesporný potenciál, bez skromnosti, pokory a tvrdej práce však ostane včerajší úspech veľmi rýchlo zabudnutý. Gratulácia je však dnes na mieste.4 views0 comments

Comments


bottom of page