top of page

Tretí najlepší čas v histórii 12-ročných. O pohár mesta Trenčín aj s našimi plavcami

Plavecké preteky Pohár mesta Trenčín sú tradičnou súčasťou jesenného plaveckého kalendára. Atraktívne preteky s dobrou konkurenciou si ani tento rok nenechali utiecť plavkyne z Triatlon teamu Dolný Kubín. Pretekalo sa výlučne v kategórii Open (bez rozdielu vek), čo bolo pre mladé dievčatá o to náročnejšie. Nezľakli sa však a dosiahli pozoruhodné výsledky.


Sophie Konštiaková nesklamala. Prudký výkonnostný nárast je overením správnosti nastúpenej cesty a aj keď v silnej konkurencii na medailový výsledok nedosiahla, vnútorne môže byť určite spokojná.

Tatiana Machajová ako juniorka zaujala 5. miestom na 100 m motýlik, 4. miestom na 200 m motýlik a čerešničku na svoje výkony pridala v disciplíne na 200 m prsia, v ktorej sa postavila na stupne víťazov a obsadila 3. miesto v absolútnom poradí.
Ešte viac však žiarila vychádzajúca hviezdička Eva Mikulášová. Vekom stále len žiačka už teraz atakuje reprezentačné limity pre budúci rok. Hádam najhodnotnejší výkon podala na 50 znak, kde časom 31,89 prepisovala historické tabuľky, keď dosiahla 3. najlepší čas 12 ročných žiačok v histórii SR. Čas bol ohodnotený 521 bodmi do plaveckého rankningu. Výrazný posun dosiahla aj na najkratšej trati na 50 m voľným spôsobom, kde za čas 28,68 brala 511 bodov a len tesne jej 500 bodov ušlo na najkratšej polohovke.
S radosťou sledujeme ako so skromnosťou a pokorou z našich plavcov rastú nie len úspešní športovci, ale aj skvelí ľudia.

Sezóna vrcholí a už tento víkend sa juniori do Trenčína vrátia. Budú sa tu konať juniorské Majstrovstvá Slovenska. Žiaci ukončia sezónu Majstrovstvami Slovenska na domácej pôde v Dolnom Kubíne.

Držte im palce. Budeme vás informovať.
2 views0 comments

Comments


bottom of page