top of page

Slovakman ostal mojou prioritou, vždy bol jedinečný...

Slovakman 2020 - Majstrovstvá Slovenska v dlhom triatlone

Tento rok bol pre všetkých špecifický a iný ako ostatné. Pandémia koronavírusu obrátila všetko na ruby. Moje plány však nie. Slovakman ostal mojou prioritou, vždy bol jedinečný, ale vyzeralo to tak, že tento rok bude aj jediný. Mať len jeden výstrel to človeku na pohode nepridá a tak “štarťák” bol väčší ako inokedy. Rešpekt k ironmanskému závodu mám vždy veľký a konkurencia, ktorá sa tento rok zišla na štarte ho len umocnila. Rany po páde v cyklistickom preteku sa zahojili a tak som 7:00 čakal odhodlaný vo vode na výstrel z dela.


Keď emócie opadli takto som to zhodnotil:

Plávanie (58:08) - 13. miesto

Ironman sa vo vode spravidla nevyhráva, ale celkom ľahko sa tam dá prehrať. Plavecká časť je v mojom prípade tak nejako o limitovaní straty na čelo preteku a som rád, že som tú stratu tento rok zas o niečo znížil. V skupine so ženskou elitou plávanie zbehlo neuveriteľne rýchlo a na cyklistickú časť som vyrazil so zhruba 5 minútovou stratou na druhú skupinu s Petrom Vabrouškoum, Karolom Džalajom, Lukášom Slatinským a Davidom Jílkom. Na úplnom čele kraľoval jasný český favorit Tomáš Řenč a všetkým bolo jasné, že dnes sa bude bojovať len o 2. miesto.


Cyklistika: (4:42 - 39km/h avg) - 3. najlepší cyklistický výkon

Ak sa na niečo dá v prvú augustovú sobotu spoľahnúť, tak je to počasie. Ani tento rok to nebolo inak. Horúčava a silný vietor boli opäť raz korením Slovakmana. Železo sa predsa musí kuť za horúca.

V prvej polovici preteku som sa snažil doraziť do druhej skupiny prenasledovateľov, ale bohužiaľ sa mi nepodarilo nájsť na trati parťáka, ktorý by mi pomohol a tak som sa nakoniec uspokojil so zhruba 2 minútovou stratou na skupinu konkurentov a dúfal, že na behu bude riešiteľná.


Beh (2:53) - 3. miesto

Z druhého depa som vybiehal na 6. mieste a vedel som, že borci predo mnou nie sú žiadni Béčkoví bežci. Musel som proste vytiahnuť poriadne dobrý maratón, aby som sa dokázal poradím posúvať dopredu. Ako prvého som dobehol Lukáša Slatinského a na dohľad som mal dobre spolupracujúcu dvojicu Peter Vabroušek a David Jílek.

Aj keď som bežal skutočne na hrane, chalani bežali naozaj výborne a podarilo sa mi ich dobehnúť až niekde v polovici maratónu. Nechcel som na nič čakať a taktizovať, a tak som len málinko pridal (viac to už naozaj nešlo ) a snažil sa vybudovať si čo najlepší náskok do záveru. Nakoniec sa mi podarilo zlepšiť si osobák na "plnotučných" vzdialenostiach na 8:37,02, obhájiť titul majstra Slovenska a v celkovom poradí skončiť na treťom mieste za Tomášom Řenčom a Olivierom Godartom.


Záver:

S výkonom musím byť spokojný, nechcem sa s ním však uspokojiť. Moje poďakovanie posielam predovšetkým ľuďom, bez ktorých by to naozaj nešlo. Neskutočnú podporu som dostal nielen počas preteku, ale aj dlho pred ním od členov nášho Triatlon teamu Dolný Kubín, naozaj mi nič nechýbalo a toto malé osobné víťazstvo je aj náš tímový úspech. Ďakujem a blahoželám aj všetkým kamarátom a súperom, vnímal som vašu podporu, nie vždy som ju však vládal opätovať.

Triatlon je finančne veľmi náročný šport a tak moja obrovská vďaka patrí aj všetkým sponzorom a podporovateľom, lebo bez najlepšieho vybavenia akého sa mi dostalo, by som bol len ťažko konkurencie schopným.Sponzori a podporovatelia:

Tempest a.s. www.tempest.sk

ProClienta Group s.r.o. www.proclienta.sk

Orava Milk Leštiny www.oravamilk.sk

1 view0 comments

Comentarios


bottom of page