top of page

Oravaman 2021 - Všetci dúfame... Bolo ako (dúfam) nebude

Updated: Feb 6, 2022


Kto sa venuje dlhému triatlonu vie, že počet nábojov, ktoré môže za sezónu vystreliť, je menej ako prstov na jednej ruke. Jednou z možností ako si spestriť sezónu sú teda tímové štafety. Mám tieto akcie veľmi rád. Tímový duch, súdržnosť, vzájomná podpora zodpovednosť, výsledok vždy až na prvom mieste. Ideálna zmes ingrediencií, ktorá sa servíruje na každej podobnej akcii. Oravaman je triatlon, ktorý svojimi vzdialenosťami (2 - 88 - 20) pripomína stredný triatlon, ale tam sa podoba končí.

Jedinou disciplínou, kde sa dala nájsť rovina dlhšia ako 1 km bolo plávanie. To mala na starosti naša Tatiana Machajová. Ukázala, že sa dá na ňu spoľahnúť a po prvej disciplíne som vyrážal na kopcovitú trať s prevýšením takmer 1800m na 3. mieste. SHMÚ veštil, že by mohla padnúť pred obedom aj nejaká tá kvapka na asfalt, a tak som sa musel na "bajku" hodne ponáhľať, predsa zjazdy na mokrej ceste nie je niečo o čom snívam. Tesne pred Zubercom som sa dostal na 1. miesto a užíval si sprievodné policajné auto až do 2. depa, ktoré bolo pri penzióne Pribiskô v Zuberci. “Beh” sme zverili domácemu borcovi zo Zuberca Válerovi Poláčikovi. Formu má teda parádnu a tak sa blýskalo na najlepší výsledok. Ako sa však ukázalo, to sa naozaj nad Tatrou začalo blýskať a čoskoro prišla búročka, ktorú som v živote nezažil. Preteky museli byť prerušené. Neplánovaný koniec na Brestovej Valér prešvihol (daň za našu rýchlosť) a tak ako jediný absolvoval celú bežeckú trať.

O šťastí v nešťastí môže hovoriť jeden z pretekárov, ktorého zasiahol blesk. Horská služba odviedla skvelú robotu a zachránila mu život. Nakoniec vyviazol len s ľahkými zraneniami. Výsledky napokon určil čas po cyklistickej časti a tak sme zvíťazili pohodlne takmer o 28 minút pred druhou štafetou a takmer 35 minút pred treťou štafetou.


10 views0 comments

Comments


bottom of page