top of page

Netradičná zostava TTDK na Veľkej cene Trnavy v plávaní. Trnava február 2020

Updated: Feb 6, 2022

Úspešný začiatok plaveckej sezóny Triatlon tímu Dolný Kubín

Uplynulý víkend, 22.2.-23.2.2020, sa na bazén Materiálovo-technologickej fakulty STU v Trnave upierali oči priaznivcov slovenského plaveckého športu. Už 46. krát sa súťažilo na Veľkej cene Trnavy v plávaní. 315 plavcov zo Slovenska a Poľska si zmeralo sily hneď na úvod sezóny. Náš klub sa predstavil v netradičnej zostave v zložení Tatiana Machajová, Eva Mikulášová a Michal Holub.Spomedzi našich pretekárov sa darilo najviac našej najmladšej Evke, ktorá sa v štyroch 100 metrových disciplínach, osobitne hodnotených v rámci vekovej kategórie 12 a 13-ročných žiačok, vždy postavila na stupne víťazov. Vo voľnom spôsobe, prsiach a motýliku získala zlatú a v znaku striebornú medailu. Okrem medailových umiestnení tešia aj osobné zlepšenia v piatich disciplínach.
Tatiana, ktorá bola vo všetkých disciplínach hodnotená v open kategórii, si najlepšie umiestnenie vyplávala v disciplíne 200 m prsia, keď obsadila 10. miesto. V hlavnej disciplíne pretekov na 200 m motýlik sa umiestnila na peknom 12. mieste. Podobne ako Eve aj Tatiane sa podarilo urobiť päť osobných rekordov.

Svojim štartom zaujal aj Michal, ktorý v Trnave absolvoval svoje prvé plavecké preteky. Aj keď jeho zaplávané časy nepatrili medzi najlepšie výkony podujatia, ukázal že začať sa dá v každom veku a možno inšpiroval iných rovesníkov.

Všetkým trom športovcom prajeme veľa úspechov a chuti do prípravy v pokračujúcej sezóne.


JM2 views0 comments

Comments


bottom of page