top of page
  • Writer's pictureTTDK

Faster Than A Train...Predbehnú cyklisti vlak? Unikátne cyklistické podujatie

Updated: Oct 3, 2022


BIKER 12. MÁJA 2022 11:26

Predbehnú cyklisti vlak? Na Orave chystajú unikátne cyklistické podujatie Faster Than A TrainSúperom pretekárov nebudú ostatní jazdci či časomiera, ale jeden z najpomalšie premávajúcich vlakov na Slovensku - Oravka. Priemerná rýchlosť Oravky spolu so zastávkami je niečo cez 30 kilometrov za hodinu.

Orava bude hostiť podujatie v cestnej cyklistike, ktoré v okolitých končinách nemá obdobu. Súperom zúčastnených jazdcov totiž nebudú kolegovia či časomiera, ale vlak. Porazí pelotón fenomén regiónu – Oravku? To sa dozviete v sobotu, 2. júla 2022 počas nultého ročníka cyklistického podujatia s názvom Faster than a Train.


Nultý ročník s hviezdnym obsadením

Organizátori sa rozhodli pripraviť nultý ročník podujatia Faster Than A Train v menšom rozsahu, aby otestovali náročnosť trasy pred budúcoročným prvým ročníkom podujatia. Cyklistický pelotón bude tento rok tvoriť približne dvadsať pozvaných osobností zo sveta športu, umenia a podnikania. Autorom nápaditej vizuality podujatia je umelec Michal Hazior.

Vlak sa posnažia predbehnúť profesionálni športovci, ako napríklad Martin Velits (bývalý profesionálny cestný cyklista a spoluzakladateľ značky Isadore Apparel), Ján Laco (bývalý hokejový brankár), Jakub Grigar (vodnoslalomár a držiteľ striebornej medaily v disciplíne K1 z LOH v Tokiu 2021), Michal Holub (6-násobný víťaz MSR v dlhom triatlone), ale aj hobby športovci – Michal Yaksha Novotný (producent) alebo Michal Meško (zakladateľ siete kníhkupectiev Martinus).


viac na:

https://www.biker.sk/72311/predbehnu-cyklisti-vlak-na-orave-chystaju-unikatne-cyklisticke-podujatie-faster-than-a-train/?fbclid=IwAR3WSrSNGdWJoLg1nvAhcLcj7PMV3FTMC31T4Yy2uGgvnSno8fK28GADM7s


5 views0 comments

Commentaires


bottom of page