top of page

Dlhé trate nám až tak nechutia, ale aj tak sa niečo podarilo...

Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti - dlhé trate

V nedeľu 29. februára 2020 sa v Žiline konali MSSO na dlhých tratiach. Ako predznamenáva už samotný názov podujatia plávalo sa na dlhších vzdialenostiach a to konkrétne 400, 800 a 1500m. Všetky disciplíny sa plávali voľným spôsobom a dokonale preverili najmä vytrvalostnú pripravenosť plavcov stredoslovenského regiónu.

Naši plavci nakoniec z bazéna vylovili 1 zlatú medailu zásluhou Evky Mikulášovej v disciplíne 1500 m voľným spôsobom. Ďalšie 2 medaily pridala Evka Mikulášova na 400 a 800m. Tentokrát mali strieborný lesk. Kvalitnými výkonmi sa prezentovala aj Tánička Machajová a po dlhšom tréningovom výpadku sa hanbiť za svoje výkony nemusela ani Sophie Konštiaková. Symbolické 2 strieborné medaily získal aj tréner Michal Holub a to na 800 a 1500 m voľným spôsobom.

Plavcov čaká skutočne nabitý závodný kalendár. Už o týždeň sa predstavia na 1. kole severoslovenskej ligy, ktorá štartuje taktiež v Žiline. Sezóna sa síce ešte len rozbieha, ale je najvyšší čas prepnúť na vyšší rýchlostný stupeň. Držte nám palce.


MH1 view0 comments

Comentários


bottom of page