top of page

Bude ako nebolo - obhajoba minuloročného zlata na Oravaman 2022 -preteky štafiet

Updated: Jul 21, 2022

Zuberec 16.08.2022


Aj taký obyčajný železný muž ako ja má v sezóne len obmedzené množstvo nábojov a tak sme sa na najväčšom domácom podujatí v roku opäť predstavili “len” v štafetovom závode. Posledný výstrel si ešte šetrím na vrchol mojej sezóny Ironman Tallin 2022 , ktorý sa bude konať začiatkom augusta v Estónsku.

Hoc bez poznania konkurencie, ale nič iné ako obhajobu minuloročného víťazstva som si nepripúšťal. Okoreniť to ďalším cyklistickým traťovým rekordom mala byť čerešnička na torte, aj keď som vedel, že toto už také ľahké nebude. Plán dostal malú trhlinu, keď sa týždeň pred štartom na prípravnom závode zranil náš bežec Valér Poláčik. Trhlinu sme však rýchlo zalepili lepidlom menom Michal Ivančo a tak nebol dôvod uberať na ambíciách.

Po minuloročnej extrémnej búrke, kvôli ktorej musel byť závod tesne pred koncom prerušený všetci dúfali, že tento rok sa už nič také nezopakuje a všetci sa dostaneme bezpečne do cieľa.

Štafetu ako vždy rozbehla, resp. rozplávala Tatiana Machajová, ktorá sa v zhluku veľkých a silných chlapov počas dvoch kilometrov vôbec nestratila odovzdala mi štafetu na druhom mieste. Ja som mal na cyklistickej časti niekoľko vnútorných ambícii a motivácií. Nie všetky sa mi podarilo naplniť, ale aj o tom je šport. Trať o dĺžke 85km s prevýšením viac ako 1800m poznám doslova ako svoju dlaň a tak som presne vedel čo ma čaká. Od začiatku to nešlo úplne ako som očakával. Nebol to ten “wau” deň a tak som sa približne v polovici zmieril s tým, že môj vlastný traťový rekord dnes nepadne. A tak som sa zameral na druhý cieľ a to doraziť do druhého depa prvý a vytvoriť Michalovi Ivančovi pohodlnú pozíciu do záverečného behu. To sa nakoniec aj podarilo. Mišo vybiehal na trať s náskokom takmer štvrť hodinu pred druhou štafetou. Ja som zaznamenal najrýchlejší cyklistický čas dňa. Mišo nakoniec náš náskok ešte zveľadil a my sme museli čakať celú polhodinu v cieli na dobeh striebornej štafety.

Poďakovanie už tradične patrí všetkým členom Triatlon teamu Dolný Kubín za pomoc pri logistike, vytvorení jedinečnej občerstvovačky na horskom priechode Huty a zranenému Valérovi s celou rodinou za perfektné zázemie a super atmosféru.Ďakujeme všetkým sponzorom, podporovateľom a našim priaznivcom.

Salming Slovakia Official, M-Šport Trenčín 2XU Česko a Slovensko Interšport Dolný Kubín PUMA running

HS Factory Dolný Kubín

mesto Dolný Kubín


fotogaléria © Juraj Machaj, © OravamanTatiana Machajová počas výbehu z vody v Liptovskej Sielnici smer cyklistické depoMichal Holub v závere cyklistiky, príchod do depa v Zuberci časť PribiskôMichal Ivančo počas preberania čipu, tesne pred štartom na svoju horskú polmaratónsku etapuMichal na ceste za obhajobou zlata pre TTDK na hrebeňoch RoháčovA konečne v cieli, s úsmevom a dobrým pocitom.


Víťazná štafeta Oravaman 2022 v zložení (zľava):

Michal Ivančo /beh/, Tatiana Machajová /plávanie/, Michal Holub /bicykel/

45 views0 comments

Comments


bottom of page